Inwestowanie: kategoria ogólna, Podstawy dla początkujących, Poziom średnio zaawansowany

Posiedzenie FOMC i kilka szybkich uwag.

Posted by Kryptoprywaciarz

Kilka szybkich uwag:

  1. Zaczyna szerzyć się FUD pod tytułem „Unia Europejska zakaże Bitkojna bo zużywa prąd” – czy to Wam coś przypomina? Mnie osobiście tweet Elona Muska, wzywający do porzucenia BTC na rzecz bliżej nieokreślonego shitcoina, który zużywałby 1% tego, co zużywa sieć BTC (czyli byłby 100 razy mniej bezpieczny). Niejednokrotnie podkreślałem w swoich filmach rolę zużycia prądu dla sieci BTC. Zachęcam do prześledzenia moich materiałów z połowy 2021 (po banie w Chinach), wytłumaczyłem to także na danych z Glassnode’a.
  2. Jedynym celem życia biurokratycznych elit UE jest pozostawanie we własnej bańce oderwania od rzeczywistości, bicie piany, antagonizowanie społeczeństwa, spowalnianie rozwoju gospodarczego oraz ośmieszanie się wraz z każdym wypowiedzianym słowem. Moja subiektywna opinia odnośnie tego FUD: Elona Musk’a przynajmniej szanuję za inteligencję. Sałatka słowna unijnych biurokratów nie ma żadnego znaczenia ani wartości.
  3. Dziś rozpocznie się dwudniowe posiedzenie FOMC (organ FED decydujący o polityce monetarnej). Stopy % muszą wzrosnąć, ale zależy nam przede wszystkim na tym, by wzrosły nieznacznie (max 0.5 pkt moim skromnym zdaniem). To nadal znacznie poniżej realnej inflacji (bliskiej 10%), istotniejsza jest decyzja odnośnie bilansu Banku Centralnego – jego redukcja to masowa wyprzedaż na wszystkich rynkach.
  4. Przedłużająca się wojna spowoduje izolację Rosji oraz szereg jeszcze dotkliwszych sankcji. Rosjanie (podobnie jak Irańczycy, Wenezuelczycy i wiele innych nacji) najpewniej wykorzystają infrastrukturę rynku krypto do ominięcia sankcji międzynarodowych. To dobra informacja nie tylko dla BTC, ale także dla altów związanych z DeFi. Przykład: wzrost Luny pomimo kontrowersji wokół Anchora – podczas wojny ryzyko bardziej się opłaca.
  5. W tym tygodniu zakładam Fundację. Moja dotychczasowa pomoc na rzecz ukraińskich matek i dzieci miała charakter doraźny. Konflikt powoli przekształca się w wojnę pozycyjną, przez co może trwać jeszcze długie miesiące lub lata. Nie bez znaczenia są także skutki dla Polski, jakie przyniesie masowa emigracja z Ukrainy. Będzie wiele pracy na tym polu – zamierzam oddać się tej sprawie w większej mierze. Nie zamierzam jednak porzucić swojego kanału ani tym bardziej Was. Postaram się o przynajmniej 2 przyzwoite analizy w ciągu miesiąca.

Dziękuję za uwagę.